Élünk a lehetőséggel?

2019. május 03., címkék: protestáns tavasz, jövőkép, németajkú gyülekezet

„Áldást viszünk, hogy áldássá legyünk és elmegyünk a világ végső határáig – de a szomszédba is" – mondta a misszióról Bogárdi Szabó István püspök pénteken a budapesti Hold utcai református templomban. A Protestáns tavasz programsorozat részeként „Református keresztyén misszió a 21. században" címmel megrendezett konferencián Balog Zoltán, a németajkú gyülekezet lelkipásztora, korábbi miniszter és Harmathy András szentendrei lelkipásztor, az előző zsinati ciklusban működött Egyházi Jövőkép Bizottság vezetője is előadást tartott.

Felavatták a Németajkú gyülekezet orgonáját

2017. április 12., címkék: németajkú gyülekezet, orbán viktor, orgona

A Protestáns Tavasz idén is várja a protestáns kultúra iránt érdeklődőket. A tizenhatodik évfolyamában lépett rendezvénysorozat keretében számos előadáson, kiállításon, zenei eseményen vehetnek részt az érdeklődők. A Budapest-Németajkú Református Egyházközség sorozatának nyitó alkalmán, virágvasárnap adták át a gyülekezet új Bach-orgonáját.

"Isten nem eredményeket vár, hanem hűséget" – átadták a Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat Budapesten

2010. január 23., címkék: bereczky ildikó, németajkú gyülekezet, Hírek, dizseri tamás-díj

Az idei díjazott Bereczky Ildikó református lelkipásztor volt, aki a Hold utcai Németajkú Református Gyülekezet templomában vehette át a munkásságáért járó jutalmat.

"Szegénység- cigányság- egyház"- átadják a Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat

2010. január 19., címkék: szeretetszolgálat, márfa, harkány, bereczky ildikó, dizseri tamás-díj, németajkú gyülekezet, Hírek

Bereczky Ildikó a harkányi és a márfai református gyülekezetek lelkipásztora kapja idén a Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat. Az ünnepélyes díjátadás január 23-án, szombaton 10 órakor lesz a Németajkú Református Gyülekezet templomában Budapesten, a Hold utcában.